Taśmociągi i nawroty

Taśmociągi i nawroty cukiernicze

Taśmociągi i nawroty cukiernicze są istotną częścią linii technologicznej do produkcji artykułów cukierniczych. Są to maszyny, które służą do transportowania wyrobów przez odcinek linii produkcyjnej. W zależności od konstrukcji wspomagają także wycinanie, nadziewanie, dekorowanie oraz szeregowanie wypieków.

Dzięki odpowiedniej budowie, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dostosowaniu prędkości do potrzeb pracowników, urządzenia te stanowią podstawowe wyposażenie każdego zakładu cukierniczego. Maszyny wykonane są z materiałów z atestem dopuszczającym je do kontaktu z żywnością.

Działanie taśmociągu

Urządzenie transportuje produkty cukiernicze po linii prostej. Nośnikiem transportującym jest taśma poliuretanowa, która jest naciągnięta na wałek napędowy z jednej strony i na wałek nawrotny z drugiej. Taśmociąg napędzany jest silnikiem elektrycznym z reduktorem.

Oferta taśmociągów i nawrotów cukierniczych

Konstruujemy taśmociągi i nawroty wykonane z kwasoodpornych materiałów, o długości, szerokości i wydajności indywidualnie dostosowanej do potrzeb klienta. Zarówno w taśmociągach, jak i nawrotach możliwa jest płynna regulacja prędkości przesuwu taśmy.

Wykonujemy: 

 

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących naszych rozwiązań?

Taśmociągi ? różne rodzaje: kątowe, spiralne, proste

Taśmociągi ? różne rodzaje: kątowe, spiralne, proste

Taśmociąg do szeregowania cukierków przed pakowaczką

Taśmociąg do szeregowania cukierków przed pakowaczką

Taśmociągi spiralne

Taśmociągi spiralne

taśmociągi

Nawroty 90 st i 180 st