P R O M E T

Ładowanie strony...

Zamknij

Taśmociągi i nawroty Promet

Taśmociągi i nawroty cukiernicze

Taśmociągi i nawroty cukiernicze są istotną częścią linii technologicznej do produkcji artykułów cukierniczych. Są to maszyny, które służą do transportowania wyrobów przez odcinek linii produkcyjnej. W zależności od konstrukcji wspomagają także wycinanie, nadziewanie, dekorowanie oraz szeregowanie wypieków.

Dzięki odpowiedniej budowie, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dostosowaniu prędkości do potrzeb pracowników, urządzenia te stanowią podstawowe wyposażenie każdego zakładu cukierniczego. Maszyny wykonane są z materiałów z atestem dopuszczającym je do kontaktu z żywnością.

Działanie taśmociągu

Urządzenie transportuje produkty cukiernicze po linii prostej. Nośnikiem transportującym jest taśma poliuretanowa, która jest naciągnięta na wałek napędowy z jednej strony i na wałek nawrotny z drugiej. Taśmociąg napędzany jest silnikiem elektrycznym z reduktorem.

Oferta taśmociągów i nawrotów cukierniczych

Konstruujemy taśmociągi i nawroty wykonane z kwasoodpornych materiałów, o długości, szerokości i wydajności indywidualnie dostosowanej do potrzeb klienta. Zarówno w taśmociągach, jak i nawrotach możliwa jest płynna regulacja prędkości przesuwu taśmy.

Wykonujemy: 

  • taśmociągi kątowe, spiralne i proste
  • taśmociągi spiralne zabudowane jako garownie lub jako urządzenia chłodnicze
  • taśmociągi do szeregowania cukierków przed pakowaczką służące do szeregowania wyrobów cukierniczych na taśmie tak, aby na końcu produkty te były ułożone jeden za drugim
  • nawroty 90 stopni i 180 stopni o szerokości od 200 mm do 1200 mm i wytrzymałości termicznej do 150 stopni

Doradzimy w każdej sprawie dotyczącej maszyn cukierniczych