P R O M E T

Ładowanie strony...

Zamknij

Oblewarki, dekoratorki, tunele chłodnicze - Promet

Topielniki do tłuszczu i mas cukierniczych

Trudno wyobrazić sobie produkcję ciastkarską i piekarniczą bez użycia tłuszczu. To właśnie od niego w dużej mierze zależy między innymi elastyczność surowego ciasta i to on znacząco wpływa na walory smakowe i zapachowe końcowego wyrobu cukierniczego. Wszelką pracę z tłuszczem na linii produkcyjnej znacznie ułatwiają topielniki do tłuszczu.

Topielniki do tłuszczu to mieszalniki, których mechanizm działania sprecyzowany jest na rozpuszczanie tłuszczu cukierniczego w dowolnej zadanej temperaturze. Tak przygotowany tłuszcz gotowy jest do dalszej produkcji. Maszyny ponadto przystosowane są do topienia maseł kakaowych, mas czekoladowych i tabliczek czekolady, dzięki czemu mogą poprzedzać etap mielenia w młynach kulowych.

Topielniki do tłuszczu – poznaj maszyny cukiernicze PROMET

Naszym Klientom oferujemy topielniki do tłuszczu produkowane jako samodzielne maszyny lub maszyny zintegrowane z linią produkcyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom środowiskowym i wymaganiom nie tylko małych cukierni, ale też dużych zakładów produkcyjnych.

Poszczególne urządzenia wyposażone zostały w nowoczesne systemy sterowania, intuicyjne w obsłudze regulatory temperatury, elektryczne ogrzewanie oraz pompy, których działanie wspomaga obieg czynnika podgrzewającego. Zastosowane starannie zaprojektowane formy zbiorników topielników do tłuszczu umożliwiają całkowite opróżnienie topionego produktu, a co za tym idzie – minimalizowanie ryzyka ich zalegania.

Dostarczane topielniki do tłuszczu cukierniczego i innego rodzaju mas to urządzenia najwyższej jakości, które pozwalają znacznie podnieść wydajność cukierni, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji końcowych wyrobów. Wszystkie oferowane przez nas maszyny wykonujemy z wysokiej jakości, atestowanych materiałów kwasoodpornych dopuszczonych do kontaktu z żywnością, z zachowaniem wszelkich standardów jakości i norm unijnych.

Topielniki do tłuszczu na zamówienie

Obok rozwiązań standardowych, naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości topielniki do tłuszczu wykonywane na specjalne zamówienie, w dowolnych wymiarach, zgodne z podanymi wcześniej specyfikacjami i wymaganiami. Tutaj obok systemu sterowania dopasowanego do specyfiki prowadzonej przez Klienta działalności, zapewniamy także zastosowanie dowolnych wybranych rodzajów mieszadeł, kształtów wanien i zbiorników.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących dostarczanych przez nas rozwiązań – skontaktuj się z nami.

Doradzimy w każdej sprawie dotyczącej maszyn cukierniczych