P R O M E T

Ładowanie strony...

Zamknij

O firmie

Producent maszyn i urządzeń cukierniczych

Każde ciastko ma swoją historię? W zależności od tego, czy jest piernikiem czy biszkoptem z galaretką, czy ma czekoladową polewę, czy nadzienie z marmolady ? odpowiednio wyprodukowane zachwyca swoim wyglądem, zapachem, a przede wszystkim smakiem.

Firma PROMET od ponad 30 lat specjalizuje się w konstruowaniu specjalistycznych maszyn cukierniczych. Oferujemy wiele zaawansowanych rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Wykonujemy maszyny do produkcji różnych rodzajów ciastek, tunele chłodnicze, oblewarkinadziewarkipiece przelotowezbiornikilinie do produkcji delicji, musli, a także młyny kulowe do czekolad i polew. Ponadto konstruujemy nawroty oraz różne typy taśmociągów niezbędnych do szeregowania ciastek i cukierków.

Nowoczesne i niezawodne rozwiązania

Konstruowane przez nas urządzenia wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym produkcja słodkich wypieków przebiega sprawnie, bezawaryjnie i ekonomicznie. Jakość naszych maszyn cukierniczych opiera się nie tylko na technologii, ale przede wszystkim na zrozumieniu potrzeb klienta i dopasowaniu oferty do jego indywidualnych wymagań.

Konstruując każde urządzenie, staramy się dobierać takie jego parametry oraz metody produkcji, które gwarantują najwyższą jakość wypieku. Już na etapie planowania bierzemy pod uwagę optymalizację czasu produkcji cukierniczej oraz zużycie środków, takich jak: surowce, energia czy praca ludzi.

Wszystkie maszyny cukiernicze, którymi dysponujemy, spełniają normy Unii Europejskiej.

Fotowoltaika

Gospodarka o obiegu zamkniętym to jest nowe podejście do rozwoju gospodarczego, w którym uwzględniamy wszystkie elementy cyklu życia produktu, czyli rozpoczynamy od pozyskania surowca, następnie przechodzimy przez projektowanie, produkcję, konsumpcję, zbieranie i zagospodarowanie odpadu i ważne jest, żeby ten ostatni element był tak naprawdę przejściem do pełnego cyklu, czyli zagospodarowanie odpadu od razu staje się pozyskaniem surowca do ponownej produkcji. To są podstawowe założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.
W firmie Promet produkuje się maszyny do przemysłu cukierniczego, w procesie produkcji głównym surowcem są stal nierdzewna, aluminium. A  głównym źródłem  zasilania jest energia elektryczna i powietrze. Firma Promet biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne na świecie zainwestowała w instalację fotowoltaiczną, z której wytworzona energia wykorzystywana jest  do zasilania zakładu. Odpady produkcyjne gromadzone są  w sposób selektywny i oddawane wyspecjalizowanym firmą do recyklingu. Żelazo i inne metale poddawane są recyklingowi natomiast papier i tektura oraz folia wyspecjalizowanym firmą w obrocie odpadami.

Współpraca

Sprzedając maszyny cukiernicze, zapewniamy jednocześnie fachową pomoc technologiczną. Oferujemy doradztwo w kwestii wyboru maszyny, szkolimy personel oraz zapewniamy obsługę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną w zakresie regulacji maszyn, ich przeglądów i napraw.

Od lat współpracują z nami uznani polscy i zagraniczni producenci artykułów cukierniczych. Naszymi klientami są m.in.: Wawel, Solidarność, Sante, Delicja, Wisła, Aksam, Wiepol, Stokson, Gran Pik, Mamut, Politechnika Łódzka, Cuprod.

Certyfikaty ISO

Doradzimy w każdej sprawie dotyczącej maszyn cukierniczych