P R O M E T

Ładowanie strony...

Zamknij

Piece cukiernicze przelotowe

Piec przelotowy – niezastąpiony podczas wypieku pieczywa cukierniczego

Produkcja dużych ilości pieczywa cukierniczego wymaga większej powierzchni wypiekowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj piec przelotowy znany również jako piec tunelowy, taśmowy lub przepływowy. Piec przelotowy jest piecem wyposażonym w ruchomą powierzchnię do pieczenia, która znacząco zwiększa jego wydajność umożliwiając wypiek większej ilości produktów.

Od lat zajmujemy się konstruowaniem i produkcją bezawaryjnych oraz solidnych pieców cukierniczych gwarantujących doskonałą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu równomierności wypieku. Każdy piec tunelowy PROMENT to nowoczesny system sterowania, bogate wyposażenie oraz zgodność z normami europejskimi.

Nowoczesne piece cukiernicze – optymalizacja procesu produkcji

Jakość wypieku zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest piec cukierniczy, który odpowiada za zapewnienie optymalnej temperatury i warunków do wypieku konkretnych wyrobów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii piece cukiernicze gwarantują jeszcze wyższą funkcjonalność i niezawodność, przy jednoczesnej energooszczędnej i wydajnej pracy. To urządzenia, których parametrami możemy dowolnie sterować, co przekłada się na możliwość obsługi różnych rodzajów wypieków – produktów cukierniczych pieczonych w niższych i wyższych temperaturach. Nowoczesne piece cukiernicze charakteryzują się także wysoką wydajnością, którą mierzymy w liczbie gotowych wyrobów na jeden cykl pracy urządzenia.

Parametry pieca cukierniczego

Konstruujemy piece o następujących parametrach:

  • szerokość taśmy wypiekowej: 200 ? 1500 mm
  • czynnik grzewczy: gaz ziemny, LPG, olej opałowy, elektryczny
  • taśma produkcji Sandvik
  • konstrukcja: z zewnątrz obłożona kasetonami z blachy kwasoodpornej
  • długość pieca do uzgodnienia z klientem

Dlaczego warto wybrać piec tunelowy?

Wybór pieca cukierniczego odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu każdej cukierni. Wybierając piec przelotowy PROMENT macie Państwo gwarancję wydajności i niezawodności urządzenia oraz najwyższej jakości wypieku, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich kosztów eksploatacyjnych, co z pewnością przełoży się na konkurencyjność Państwa oferty.

Cechy dobrego pieca cukierniczego: 

  • solidność wykonania i odpowiednie parametry techniczne
  • wszechstronność pozwalająca na dowolny rodzaj wypieku
  • optymalne koszty eksploatacji w skali kilkunastu lat
  • szybkość serwisowania (mająca wpływ na straty poniesione z tytułu wstrzymania wypieku)

Gwarancja jakości

Funkcjonalność i niezawodność pieców cukierniczych przelotowych oraz wysoka jakość wypieku sprawiają, że nasze maszyny zyskały popularność nie tylko w kraju, lecz także za granicą.

Doradzimy w każdej sprawie dotyczącej maszyn cukierniczych