P R O M E T

Ładowanie strony...

Zamknij

Szeregowanie ciastek i cukierków na linii produkcyjnej - jak się odbywa? - Maszyny cukiernicze

    Jesteś tutaj!
  • Strona główna
  • Szeregowanie ciastek i cukierków na linii produkcyjnej – jak się odbywa?

Szeregowanie ciastek i cukierków na linii produkcyjnej – jak się odbywa?

Nowoczesne branże cukiernicze często opierają swoje działalności na wykorzystywaniu zaawansowanych technologicznie linii produkcyjnych. Te służące do wytwarzania różnego rodzaju wyrobów ciastkarskich składają się z kilku specjalistycznych maszyn i łączących je przenośników taśmowych. Urządzenia tego typu znacznie ułatwiają poszczególne etapy produkcji. A jak odbywa się szeregowanie ciastek i cukierków?

Szeregowanie ciastek i cukierków

Szeregowanie ciastek i cukierkówSzeregowanie wyrobów cukierniczych to istotny proces poprzedzający ich pakowanie. Możliwy jest do wykonania w sposób sprawny, a przez to też niezwykle efektowny i wydajny, dzięki zautomatyzowanym przenośnikom taśmowym, które są częścią całej linii produkcyjnej. Jak odbywa się szeregowanie ciastek i cukierków?

Po zakończeniu etapu schładzania ciastek i cukierków, te przerzucane są na specjalny nośnik transportujący, skąd trafiają na taśmociąg do szeregowania. Tutaj produkty rozdzielane są na jeden lub kilka rzędów w linii prostej, a następnie ustawiane tak, by każdy z nich ułożony był jeden za drugim. Posortowane w ten sposób wyroby cukiernicze kierują się po kolei do automatycznych pakowaczek.

Działanie taśmociągów do szeregowania ciastek i cukierków

Nośnikiem transportującym ciastka i cukierki jest zwykle taśma poliuretanowa. Ta sama naciągnięta jest również na wałek napędowy taśmociągu, który napędzany silnikiem elektrycznym, umożliwia swobodne regulowanie prędkości przesuwu taśmy i szeregowania różnego rodzaju artykułów cukierniczych. Dzięki takiej konstrukcji, pracownicy linii mogą w pełni optymalizować procesy produkcyjne i dostosowywać wydajność produkcji do indywidualnych jej wymogów.

Taśmociągi PROMET

Wybierając specjalistyczne maszyny służące do produkcji wyrobów cukierniczych, warto zdecydować się na te wysokiej jakości, od renomowanego producenta. W kwestii linii produkcyjnych, w tym również taśmociągów wspomagających poszczególne etapy produkcji, marka PROMET nie ma sobie równych.

Oferujemy taśmociągi przeznaczone do szeregowania ciastek i cukierków, wyróżniające się solidną konstrukcją mechaniczną, wysoką wydajnością i prostą obsługą. Dostarczamy maszyny wykonywane z kwasoodpornych, atestowanych materiałów, dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Proponujemy taśmociągi gotowe lub o długości, szerokości i efektywności dostosowanej do potrzeb Klienta i prowadzonej przez niego działalności.

Doradzimy w każdej sprawie dotyczącej maszyn cukierniczych