P R O M E T

Ładowanie strony...

Zamknij

Wyposażenie cukierni - Maszyny cukiernicze

Wyposażenie cukierni

Zaawansowane wyposażenie cukierni jest podstawą nie tylko w kwestii usprawnienia całego procesu produkcji wyrobów ciastkarskich i cukierniczych. Różnego rodzaju zarówno mniejsze, jak i również znacznie bardziej specjalistyczne maszyny do wyposażenia cukierni ułatwiają przede wszystkim uzyskanie wysokiej jakości produktów końcowych. Jakich urządzeń nie może zabraknąć w profesjonalnym zakładzie cukierniczym? Odpowiadamy.

wyposażenie cukierni

Najważniejsze wyposażenie każdej cukierni, czyli piec piekarniczy

Piece to maszyny do wyposażenia cukierni, bez których ta z pewnością nie byłaby w stanie funkcjonować. Ich przeznaczeniem jest przygotowywanie różnego rodzaju wypieków na dużą skalę. W profesjonalnych zakładach cukierniczych ogromny nacisk kładzie się na efektywność procesu produkcji. W tym doskonale sprawdzają się piece tunelowe, zwane również przelotowymi lub przepływowymi.

Piece tunelowe to nowoczesne urządzenia, których głównym atutem jest wyposażenie w ruchomą powierzchnię pieczenia. Przekłada się to nie tylko na równomierność wypieku, ale i podwyższoną wydajność samego pieca, bowiem umożliwia pieczenie większej ilości wyrobów ciastkarskich i cukierniczych w jednym czasie. Zastosowanie pieca tunelowego znacząco podniesie efektywność cukierni, co z pewnością zadowoli każdego jej właściciela.

Miesarki i maszyny formujące

W wyposażeniu profesjonalnej dużej i małej cukierni nie może zabraknąć również miesarek do wypieków oraz maszyn formujących. Przy ich pomocy można bowiem zadbać o idealne połączenie poszczególnych składników, szybko i dokładnie zagnieść ciasto, a także uformować dostosowane do danych wymagań produkcji kształty wypieków.

Obok jednofunkcyjnych maszyn do wyposażenia cukierni tego typu, znaleźć można także linie produkcyjne, które umożliwią uzyskanie powtarzalności całego procesu wyrabiania i formowania wyrobów, a co za tym idzie – znacząco skracają czas pracy. Każda linia dopasowywana jest indywidualnie do specyfiki działalności danej cukierni i w zależności od tego zawierać może m.in. maszyny wyciskające, wspomniany piec tunelowy, a także dekoratorki i transportery chłodnicze.

Wyposażenie małej i dużej cukierni PROMET

Poszukując wyposażenia cukierni warto wybierać urządzenia wyłącznie wysokiej jakości od znanych producentów. Takim właśnie jest marka PROMET. Oferujemy linie produkcyjne i maszyny cukiernicze różnego rodzaju, w tym m.in. maszyny do ciastek, kombajny do produkcji ciastek, głowice formujące, oblewarki i dekoratorki. Proponujemy gotowe maszyny do wyposażenia cukierni, a także te projektowane na wymiar, w pełni dopasowane do konkretnych potrzeb Klientów i ich wymagań produkcyjnych.

Doradzimy w każdej sprawie dotyczącej maszyn cukierniczych